Jakie wiązania snowboardowe są najlepsze?

Jakie wiązania snowboardowe są najlepsze?

Zakup nowej deski snowboardowej to dopiero połowa drogi do sukcesu ponieważ postawić trzeba również na solidne wiązania snowboardowe. W niniejszym artykule znajdą Państwo bardzo wiele cennych wskazówek i porad, dzięki którym bez żadnego większego problemu wybierzecie solidne wiązania na snowboard.

O czym należy pamiętać przy zakupach

W pierwszej kolejności należy poważnie zastanowić się nad tym, jaki typ wiązać wybrać. Miłośnicy freestyle’u i freeride’u powinni postawić na wiązanai miękkie z paskami albo popularne wiązania Flow, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Wiązania twarde przeznaczone są z kolei dla miłośników szybkiej jazdy oraz dla tych osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad deską.

Rozmiar wiązań

W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić trzy różne rozmiary wiązań (S, M i L). Jak łatwo się domyśleć rozmiar wiązań należy zawsze dobierać do swojego rozmiaru obuwia. Niezawodne wiązania do snowboardu powinny być idealnie dopasowane do buta, dzięki czemu w 100% spełniać będzie swoje zadania. Niektórzy producenci oferują specjalne wiązania na snowboard, które umożliwiają dowolne wyregulowanie rozmiaru.

High back w wiązaniach miękkich

Bardzo ważnym elementem jest także High back, czyli popularna łyżka wiązania. Głównym zadaniem łyżki jest oczywiście usztywnienie kostki i zabezpieczenie jej. Osoby, które preferują Freeride powinny w pierwszej kolejności rozglądać się za sztywniejszą i wyższą łyżką, która w tym przypadku sprawdzi się najlepiej. Niższe i bardziej elastyczne łyżki do domena miłośników Freestyle.